Reklama

1 - 6 maja 2011

1 - 6 maja 2011

26.04.2011
Czyta się kilka minut
Miłość mi wszystko wyjaśniła
P

Program muzyczny, Polska 2011, TVP Kultura, niedziela 1 V, 21.00

W 2006 roku Joachim Mencel skomponował kantatę jazzową inspirowaną wierszami Karola Wojtyły. Przed nami najnowsze wykonanie tego utworu przez combo jazzowe, orkiestrę symfoniczną, chór chłopięcy oraz kapelę góralską. Koncert transmitowany będzie z placu Piłsudskiego w Warszawie.

Poważny człowiek

Komediodramat, reż. Ethan i Joel Coen, USA 2010, HBO, niedziela 1 V, 20.10, 01.40, środa 4 V, 20.10

Jaki sens ma żywot, który jest niekończącym się pasmem porażek? Bohater przedostatniego filmu braci Coen nie ustaje w poszukiwaniach odpowiedzi na to fundamentalne pytanie - jako zwykły życiowy nieudacznik i jako Żyd naznaczony przekleństwem losu. Twórcy filmu, niczym starotestamentowy Bóg, zrzucają na bohatera kolejne plagi i nasyłają nań...

2029

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]