Reklama

1-11 I

1-11 I

13.01.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
C

Chrzest i odpowiedzialność

"Osoba ludzka przez Chrzest zostaje wszczepiona w wyjątkowy związek Jezusa z Ojcem, tak że słowa (...) »Tyś jest syn mój, umiłowany«  stają się prawdziwe dla każdego, kto odradza się z wody i z Ducha Św." - powiedział Benedykt XVI przed modlitwą Anioł Pański. Papież udzielił sakramentu 13 dzieciom w Kaplicy Sykstyńskiej. "Dziecko nie jest własnością rodziców, lecz zostało im powierzone przez Stwórcę" - mówił. "Gdy w rodzicach dojrzeje świadomość tego, znajdą równowagę między roszczeniem do dysponowania swymi dziećmi, jak gdyby były ich prywatną własnością, kształtując je zgodnie z własnymi przekonaniami i pragnieniami, a postawą anarchistyczną, która wyraża się w pozwoleniu im, aby rosły w całkowitej samodzielności" - zauważył.

Papież przeciw wojnie

Benedykt XVI...

5955

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]