Reklama

Wydanie specjalne TP "Smak wolności"

Zmiany w Trybunale

Zmiany w Trybunale

20.02.2006
Czyta się kilka minut
W poświęconych pokusie upolitycznienia urzędów, które powinny pilnować przestrzegania prawa w państwie oraz chronić prawa i wolności obywatelskie, podaliśmy błędną informację o liczbie sędziów Trybunału Konstytucyjnego kończących kadencję jesienią 2006 r. Otóż sześciu, nie ośmiu, z 15 sędziów TK kończy kadencję w tym roku: Teresa Dębowska-Romanowska, Biruta Lewaszkiewicz-Petrykowska, Wiesław Johann, Andrzej Mączyński, Marek H. Safjan (prezes TK) i Marian Zdyb. Natomiast ogółem ośmiu sędziów zakończy pracę w Trybunale do końca kadencji tego parlamentu (poza wymienionymi: Jerzy Ciemniewski w 2007 r. i Jerzy Stępień w 2008 r.).
R

REDAKCJA "TP"

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Od 25 maja 2019 r., godz. 0:00, do zakończenia głosowania do Parlamentu Europejskiego trwa CISZA WYBORCZA. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej. Dowiedz się więcej >> 

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]