Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

03.04.2016
Czyta się kilka minut
9 – 15 IV
S

Snajper
Wojenny, reż. Clint Eastwood, USA 2014, HBO, niedziela 10 IV, 20.10, środa 13 IV, 20.10
Dyżurny kowboj amerykańskiego kina przenosi na ekran autobiografię Chrisa Kyle’a, najskuteczniejszego snajpera w historii USA. Bradley Cooper gra komandosa Navy SEALs, który trafia do Iraku z wewnętrznego powołania, ale z czasem uzależnia się od wojny i coraz gorzej radzi sobie w życiu osobistym. Imponujące widowisko wojenne z gorzkim finałem.

Onirica
Dramat, reż. Lech Majewski, Polska 2013, TVP2, niedziela 10 IV, 23.25
Twórca „Młyna i krzyża” opowiada historię młodego naukowca, który porzucił uczelnię, by pracować w hipermarkecie. Film nie miał u nas dobrego przyjęcia – zarzucano mu przeładowanie cytatami i symboliką. Ciekawostką jest wątek katastrofy smoleńskiej, który pojawia się w polskim filmie...

1870

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]