Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

01.06.2015
Czyta się kilka minut
6 – 12 czerwca
L

Lewiatan
Dramat, reż. Andriej Zwiagincew, Rosja 2014, Cinemax, sobota 6 VI, 20.00, niedziela 7 VI, 13.05, wtorek 9 VI, 20.00, środa 10 VI, 11.15, Cinemax2, 7 VI, 20.00, 8 VI, 13.05, 10 VI, 20.00, 11VI, 11.15
Twórca „Powrotu” i „Eleny” raz jeszcze sięga po historię rodzinną i biblijną przypowieść, by nakreślić obraz dzisiejszej Rosji. Po raz pierwszy jednak robi to w sposób tak zamaszysty i ostry. Opowieść o mężczyźnie, który idzie na wojnę ze skorumpowaną machiną urzędniczą, otrzymała prawie dwadzieścia nagród oraz nominację do Oscara.

Włodek Pawlik Trio – AMERICA
Koncert, Polska 2015, TVP2, sobota 6 VI, 23.55
Laureat nagrody Grammy wystąpił 24 maja w Filharmonii Narodowej. Był to premierowy koncert promujący jego najnowszą płytę „America”. Pawlikowi towarzyszyli Paweł Pańta (kontrabas) i Cezary Konrad (perkusja). Zagrali m.in. „Gabinet”, czyli temat muzyczny z filmu „Rewers”, oraz „Zezowate tango” dedykowane Andrzejowi Munkowi.

Niedziela z... Ewą Dałkowską
Blok programowy, Polska 2015, TVP Kultura, niedziela 7 VI, od 17.15
Gościem studia będzie aktorka filmowa i teatralna, która ostatnio zabłysnęła odważnym epizodem w „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej, a w „Smoleńsku” Antoniego Krauzego wcieli się w rolę Marii Kaczyńskiej. Spotkaniu z Dałkowską towarzyszyć będzie emisja filmu „Bez znieczulenia” (1978) Andrzeja Wajdy.

Władca wszechświata
Dokumentalny, reż. Marc Bauder, Austria/Niemcy 2013, Planete, piątek 12 VI, 13.35
W opustoszałym budynku banku we Frankfurcie były specjalista od inwestycji opowiada o swojej pracy. Dzięki szczerej i osobistej relacji poznajemy od podszewki zasady funkcjonowania bankowej machiny. Perspektywa „władcy wszechświata” okazuje się diametralnie różna od perspektywy inwestorów, a tym bardziej drobnych ciułaczy. Film otrzymał Europejską Nagrodę Filmową w kategorii dokumentu.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]