Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

09.03.2020
Czyta się kilka minut
13–20 III
P

Płomienie

Dramat, reż. Lee Chang-dong, Korea Płd./Japonia 2018, TVP Kultura, 13 III, 20.35

Nie tylko autor zdjęć i kraj produkcji łączą ten film z oscarowym „Parasite”. Opowiada on o początkującym pisarzu, który próbuje odnaleźć się we współczesnym Seulu, pełnym społecznych nierówności i podskórnej przemocy, ale także we własnej rozbuchanej wyobraźni. Pierwowzorem filmu było opowiadanie Harukiego Murakamiego „Spalenie stodoły”.

Madeline’s Madeline

Dramat, reż. Josephine Decker, USA 2018, Sundance TV, 16 III, 22.00, 17 III, 6.00, 14.00

Dla amerykańskiej reżyserki dziewczęce dorastanie pod okiem dwóch kobiet, nadopiekuńczej matki i teatralnej mentorki, staje się pretekstem do filmowego eksperymentu. W życiu tytułowej Madeline granice między arteterapią a utratą własnych granic ulegają zatarciu. Podobnie jest z samym filmem, który...

1883

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]