Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć w TV

09.03.2020
Czyta się kilka minut
13–20 III
P

Płomienie

Dramat, reż. Lee Chang-dong, Korea Płd./Japonia 2018, TVP Kultura, 13 III, 20.35

Nie tylko autor zdjęć i kraj produkcji łączą ten film z oscarowym „Parasite”. Opowiada on o początkującym pisarzu, który próbuje odnaleźć się we współczesnym Seulu, pełnym społecznych nierówności i podskórnej przemocy, ale także we własnej rozbuchanej wyobraźni. Pierwowzorem filmu było opowiadanie Harukiego Murakamiego „Spalenie stodoły”.

Madeline’s Madeline

Dramat, reż. Josephine Decker, USA 2018, Sundance TV, 16 III, 22.00, 17 III, 6.00, 14.00

Dla amerykańskiej reżyserki dziewczęce dorastanie pod okiem dwóch kobiet, nadopiekuńczej matki i teatralnej mentorki, staje się pretekstem do filmowego eksperymentu. W życiu tytułowej Madeline granice między arteterapią a utratą własnych granic ulegają zatarciu. Podobnie jest z samym filmem, który...

1883

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]