Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

06.08.2018
Czyta się kilka minut
11 – 17 VIII
D

Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem

Przygodowy, reż. Nicole van Kilsdonk, Belgia/Chorwacja/ /Holandia 2016, HBO, 12 VIII, 10.00

Na podstawie książki holenderskiej pisarki Joke van Leeuwen powstało familijne kino z wojną w tle. Bohaterką jest dziesięcioletnia dziewczynka, której sielskie dzieciństwo kończy się wraz z wybuchem konfliktu zbrojnego. Kręcony w Chorwacji film zabiera młodego widza w bezpieczną podróż przez absurdalną rzeczywistość.

Weinstein: kulisy skandalu

Dokumentalny, BBC Brit, 13 VIII, 22.00

Przez 30 lat udało mu się uniknąć sprawiedliwości. Odkrycie licznych przypadków wykorzystywania seksualnego było wydarzeniem przełomowym, przyczyniając się do akcji #MeToo i Time’s Up. W oparciu o pracę dziennikarzy śledczych dokument pokazuje, w jaki sposób tuszowane były skandale z udziałem Harveya Weinsteina....

1726

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]