Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

12.09.2022
Czyta się kilka minut
D

Dybuk. Rzecz o wędrówce dusz

Dokumentalny, reż. Krzysztof Kopczyński, Izrael/ /Polska/Szwecja/ /Ukraina 2015, iTunes Store

Mimo wojny w Ukrainie chasydzi nadal pielgrzymują do grobu cadyka Nachmana w Humaniu. Film pokazuje sytuację sprzed kilku lat, kiedy tysiące pielgrzymów z całego świata stanowiły pokaźny zastrzyk dla lokalnej gospodarki, lecz jednocześnie spotykały się z niechęcią ze strony ksenofobicznie nastawionej części mieszkańców.

Wiking

Przygodowy, reż. Robert Eggers, USA/Kanada/ /Irlandia/Chiny 2022, VoD

Reżyser „The Light­house” przepisuje nordyckie mitologie na język wielkiego widowiska i zarazem bardziej współczesnych wartości. W efekcie powstał utytłany w błocie i krwi mroczny spektakl, w którym wczesne średniowiecze ma w sobie coś z trzewiowego horroru, psychodelicznej baśni i dyskursu wokół toksycznej...

1735

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]