Reklama

Warto zobaczyć

27.06.2022
Czyta się kilka minut
T

The Beatles: Get Back

Miniserial dokumentalny, reż. Peter Jackson, Wielka Brytania/Nowa Zelandia/USA 2021, Disney+

Opuściwszy uniwersum Tolkiena i okopy I wojny światowej, nowozelandzki reżyser zabiera nas do Londynu 1969 roku, kiedy powstawał album „Let It Be”. Za pomocą archiwaliów odtwarza atmosferę pracy nad tą legendarną płytą. W trzech częściach (i prawie ośmiu godzinach!) wykorzystuje nieznane dotąd materiały nakręcone do filmu pod tym samym tytułem.

Paweł Łoziński

Przegląd, DAFilms

Retrospektywa twórczości jednego z wybitniejszych polskich dokumentalistów, autora „Filmu balkonowego”, mistrza obserwacji i rozmowy, obejmuje zarówno wczesne tytuły szkolne, jak i te najbardziej uznane. Są wśród nich ­„Siostry”, „Taka historia”, „Pani z ­Ukrainy”, „Inwentaryzacja” czy ­„Nawet nie wiesz, jak bardzo cię kocham”.

Hans...

1814

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]