Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

18.10.2021
Czyta się kilka minut
W

Węgierska Wiosna Filmowa

Przegląd, MOJEeKINO.pl, 18–25 X, 19.00

Tym razem jesienią i w wersji online można zapoznać się z produkcjami filmowymi naszych „bratanków”. W zestawie są filmy krótkometrażowe i długie, a wśród nich takie tytuły, jak nominowany do nagrody Emmy „Skarbiec” (2018) Pétera Bergendy’ego, „Ci, którzy pozostali” (2019) Barnabása Tótha czy komedia „Towarzysz Drakulics” (2019) Márka Bodzsára.

Dalekowschodnia golgota

Dokumentalny, reż. Julia Sergina, Rosja 2021, KFF VoD, do 12 XI

Najlepsze zagraniczne dokumenty Krakowskiego Festiwalu Filmowego są już dostępne online. Szczególnie polecamy fascynującą historię Wiktora Toropcewa – rosyjskiego youtubera z dalekiego Kraju Chabarowskiego, czyli skomplikowany portret dysydenta, który w nierównej walce z nadużyciami lokalnych władz stawia wszystko na jedną kartę....

1775

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]