Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

26.04.2021
Czyta się kilka minut
O

Oratorium

Dokumentalny, reż. Alex Bayer, Jonathan Mann, Mary Anne Rothberg, USA 2020, nc+ go

Był Żydem, a następnie katolickim księdzem; był libertynem i librecistą Mozarta. W 1826 r. geniusz i awanturnik Lorenzo da Ponte zorganizował koncert w nowojorskiej katedrze św. Patryka, przybliżając lokalnym imigrantom dziedzictwo włoskiej opery. Po latach Martin Scorsese, zdeklarowany Italian American, obserwuje przygotowania do powtórnego wykonania oratorium.

David Byrne’s American Utopia

Koncert, reż. Spike Lee, USA 2020, iTunes Store

Oto wydarzenie muzyczne, które stało się politycznym orędziem i ekstatyczną pochwałą bycia we wspólnocie. Byrne z towarzyszeniem 11 muzyków stworzył na Broadwayu wyjątkowy performans, w którym wszystko: teksty jego utworów i wypowiedzi, akustyczne brzmienia i porywające choreografie, tworzy „...

1799

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]