Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

26.04.2021
Czyta się kilka minut
O

Oratorium

Dokumentalny, reż. Alex Bayer, Jonathan Mann, Mary Anne Rothberg, USA 2020, nc+ go

Był Żydem, a następnie katolickim księdzem; był libertynem i librecistą Mozarta. W 1826 r. geniusz i awanturnik Lorenzo da Ponte zorganizował koncert w nowojorskiej katedrze św. Patryka, przybliżając lokalnym imigrantom dziedzictwo włoskiej opery. Po latach Martin Scorsese, zdeklarowany Italian American, obserwuje przygotowania do powtórnego wykonania oratorium.

David Byrne’s American Utopia

Koncert, reż. Spike Lee, USA 2020, iTunes Store

Oto wydarzenie muzyczne, które stało się politycznym orędziem i ekstatyczną pochwałą bycia we wspólnocie. Byrne z towarzyszeniem 11 muzyków stworzył na Broadwayu wyjątkowy performans, w którym wszystko: teksty jego utworów i wypowiedzi, akustyczne brzmienia i porywające choreografie, tworzy „...

1799

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]