Reklama

Walka nadal słuszna?

Walka nadal słuszna?

18.01.2004
Czyta się kilka minut
W “TP" nr 51-52/03 znalazłem artykuł o Andrzeju Cieleckim (tekst Tomasza Potkaja “O nich i dla nich"), kończący się wzmianką o Radiu Jutrzenka. Nie jest to zbyt sympatyczna rozgłośnia. Wiele razy słyszałem u nich artykuły z “Naszej Polski" (tygodnik reklamowany wielokrotnie na falach Radia Maryja, zbliżony poglądami do “Naszego Dziennika", choć radykalniejszy). Zasięg 60 km, jaki pada w tekście, to, na szczęście, przesada. Z Piaseczna, gdzie mieszkam, a które znajduje się dość blisko Ursynowa (miejsca, skąd nadaje rozgłośnia) słychać ledwo ledwo.
R

Radiostacja jest powiązana ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej, również wspomnianym w artykule. Zajmując się intensywnie Radiem Maryja (prowadzę stronę internetową z informacjami o tej rozgłośni), miałem okazję wiele razy słyszeć członków władz tego stowarzyszenia: prezesa Stanisława Karolkiewicza i sekretarza rady programowej Józefa Rela. Prezesa Karolkiewicza widziałem też na zorganizowanym przez Radio Maryja (a konkretnie Instytut Edukacji Narodowej, utworzony przez RM) spotkaniu z prelegentami Johnem Laughlandem (przedstawianym w RM jako wykładowca Sorbonne Nouvelle i Uniwersytetu Św. Piusa X) oraz Nelsonem Fragellim (Brazylijczykiem od 20 lat mieszkającym we Francji, reprezentującym Stowarzyszenie Obrony Tradycji, Rodziny i Własności), kiedy wtórował temu pierwszemu, gdy mówił o nazistowskich korzeniach Unii Europejskiej... O ironio, spotkanie odbywało się w warszawskiej siedzibie “Paxu", w sali im. Włodzimierza Pietrzaka, kolegi Bolesława Piaseckiego z ONR-u i jej okupacyjnej kontynuacji - Konfederacji Narodu.

RAFAŁ MASZKOWSKI (Piaseczno, woj. mazowieckie)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]