Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

01.04.2013
Czyta się kilka minut
26 marca – 1 kwietnia
J

Jazzowy Wrocław. Od 9 do 14 kwietnia we Wrocławiu będzie trwał jeden z najstarszych polskich festiwali jazzowych – Jazz nad Odrą. Impreza odbywa się od 1964 roku. Najważniejszym wydarzeniem festiwalu będzie występ amerykańskiej wokalistki Cassandry Wilson (sobota, 13 kwietnia). Ale grupa zagranicznych gości jest dużo większa. Usłyszymy m.in. amerykańskiego jazzmana holenderskiego pochodzenia Kurta Ellinga, a także tegorocznego zdobywcę nagrody Grammy, Roberta Glaspera, pianistę i producenta z USA. Polscy artyści pojawią się na wrocławskiej scenie w niedzielę podczas Gali Jazzu w ramach koncertu Big Festival Band. Wystąpią: Aga Zaryan, Leszek Możdżer, Michał Urbaniak, Robert Majewski i Henryk Miśkiewicz.

Długo i krótko. Niemal cały kwiecień (od 4 do 28) upłynie w Poznaniu pod znakiem filmu krótkometrażowego, a to za sprawą Festiwalu Short Waves...

1714

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]