Reklama

Urodziny Czesława Miłosza

Urodziny Czesława Miłosza

04.07.2004
Czyta się kilka minut
30 czerwca Czesław Miłosz obchodzi 93. urodziny. Choć rocznica to nieokrągła, każda sposobność jest dobra, by cieszyć się obecnością poety wśród nas. Postanowiliśmy złożyć mu w tym dniu życzenia piórem kolegów-poetów różnych pokoleń. My zaś pragniemy raz jeszcze podziękować mu za przyjaźń i zaufanie, jakimi zechciał nas obdarzyć, od tylu już lat drukując na naszych łamach swoje utwory.Redakcja Tygodnika Powszechnego.
p

piszą:

Julia HARTWIG

Adam ZAGAJEWSKI

Dariusz SOŚNICKI

Tomasz RÓŻYCKI

Paweł MARCINKIEWICZ

"Ty jesteś tobą"

Drogi, bardzo nam drogi Czesławie,

Z okazji Twych dziewięćdziesiątych trzecich urodzin chciałem napisać specjalną Wielką Odę na Twoją cześć oraz na głos solowy i tło historyczne (głos nie mój, możesz się nie obawiać), plus, naturalnie, orkiestra, balet i chóry. Rzecz miała być ze wszystkimi klasycznymi proporcjami i klaskającymi na wietrze proporcami (ten ostatni szczegół to - tak, oczywiście - z "Oddziału kawalerii..." Whitmana, w Twoim olśniewającym tłumaczeniu).

Niestety. Okazało się, że się nie mieszczę w decorum.

Który to już raz w moim życiu? Kiedy przy innej, wcześniejszej o kilka lat...

2126

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]