Reklama

Ładowanie...

Urodziny Czesława Miłosza

04.07.2004
Czyta się kilka minut
30 czerwca Czesław Miłosz obchodzi 93. urodziny. Choć rocznica to nieokrągła, każda sposobność jest dobra, by cieszyć się obecnością poety wśród nas. Postanowiliśmy złożyć mu w tym dniu życzenia piórem kolegów-poetów różnych pokoleń. My zaś pragniemy raz jeszcze podziękować mu za przyjaźń i zaufanie, jakimi zechciał nas obdarzyć, od tylu już lat drukując na naszych łamach swoje utwory.Redakcja Tygodnika Powszechnego.
p

piszą:

Julia HARTWIG

Adam ZAGAJEWSKI

Dariusz SOŚNICKI

Tomasz RÓŻYCKI

Paweł MARCINKIEWICZ

"Ty jesteś tobą"

Drogi, bardzo nam drogi Czesławie,

Z okazji Twych dziewięćdziesiątych trzecich urodzin chciałem napisać specjalną Wielką Odę na Twoją cześć oraz na głos solowy i tło historyczne (głos nie mój, możesz się nie obawiać), plus, naturalnie, orkiestra, balet i chóry. Rzecz miała być ze wszystkimi klasycznymi proporcjami i klaskającymi na wietrze proporcami (ten ostatni szczegół to - tak, oczywiście - z "Oddziału kawalerii..." Whitmana, w Twoim olśniewającym tłumaczeniu).

Niestety. Okazało się, że się nie mieszczę w decorum.

Który to już raz w moim życiu? Kiedy przy innej, wcześniejszej o kilka lat...

2126

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]