Reklama

Ładowanie...

Szukając autorytetu

06.04.2003
Czyta się kilka minut
W

Wystawę poświęconą Janowi Józefowi Szczepańskiemu otwarto w Drezdenku koło Gorzowa Wielkopolskiego. Stała się ona pośmiertnym hołdem dla znakomitego pisarza, który zmarł 20 lutego br.

Uroczystości w dniu 7 marca rozpoczęło spotkanie w auli Liceum Ogólnokształcącego pod hasłem „Pisarz, żołnierz września, oficer AK”. Prof. Andrzej Sulikowski z Uniwersytetu Szczecińskiego, monografista pisarza, interpretował niektóre jego dzieła, przede wszystkim opowiadania wojenne. Wspominał spotkania z pisarzem w Krakowie i w Kasince, mówił o podróżach Szczepańskiego, o jego fascynacji górami, o dokonaniach taternickich, o studiach orientalistycznych. Lekcję literatury uzupełniła Aleksandra Pietrowicz z Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, która - odwołując się do życiorysu pisarza - przedstawiła „Powojenne losy żołnierzy AK”.

Wiesław Pietruszak, inicjator i organizator...

2415

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]