Reklama

Szukając autorytetu

Szukając autorytetu

06.04.2003
Czyta się kilka minut
W

Wystawę poświęconą Janowi Józefowi Szczepańskiemu otwarto w Drezdenku koło Gorzowa Wielkopolskiego. Stała się ona pośmiertnym hołdem dla znakomitego pisarza, który zmarł 20 lutego br.

Uroczystości w dniu 7 marca rozpoczęło spotkanie w auli Liceum Ogólnokształcącego pod hasłem „Pisarz, żołnierz września, oficer AK”. Prof. Andrzej Sulikowski z Uniwersytetu Szczecińskiego, monografista pisarza, interpretował niektóre jego dzieła, przede wszystkim opowiadania wojenne. Wspominał spotkania z pisarzem w Krakowie i w Kasince, mówił o podróżach Szczepańskiego, o jego fascynacji górami, o dokonaniach taternickich, o studiach orientalistycznych. Lekcję literatury uzupełniła Aleksandra Pietrowicz z Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, która - odwołując się do życiorysu pisarza - przedstawiła „Powojenne losy żołnierzy AK”.

Wiesław Pietruszak, inicjator i organizator...

2415

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]