Reklama

Szczecin, nie Gdańsk

Szczecin, nie Gdańsk

14.12.2010
Czyta się kilka minut
W dodatku historycznym "Grudzień ’70" ("TP" nr 49), na stronach 4-5 ukazało się zdjęcie pokazujące demonstracje uliczne w grudniu 1970 r. - z podpisem, iż przedstawia ono Gdańsk. Jako mieszkaniec Szczecina i świadek tamtych wydarzeń chciałbym sprostować: zdjęcie przedstawia Szczecin. To widok od strony Zamku Książąt Pomorskich na podpalony wtedy przez demonstrantów gmach Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Miejsce to nazywało się i nazywa nadal placem Żołnierza. Drzewa widoczne w głębi po prawej stronie zdjęcia rosły przed gmachem Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej - tam zginęło najwięcej demonstrantów.
Z

Z poważaniem

Grzegorz Czerniak,

Szczecin

Od redakcji:

Dziękujemy za list i przepraszamy Czytelników za ten błąd.

Wojciech Pięciak,

redaktor działu historia

167

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]