Reklama

Ładowanie...

Szczecin, nie Gdańsk

14.12.2010
Czyta się kilka minut
W dodatku historycznym "Grudzień ’70" ("TP" nr 49), na stronach 4-5 ukazało się zdjęcie pokazujące demonstracje uliczne w grudniu 1970 r. - z podpisem, iż przedstawia ono Gdańsk. Jako mieszkaniec Szczecina i świadek tamtych wydarzeń chciałbym sprostować: zdjęcie przedstawia Szczecin. To widok od strony Zamku Książąt Pomorskich na podpalony wtedy przez demonstrantów gmach Komitetu Wojewódzkiego PZPR. Miejsce to nazywało się i nazywa nadal placem Żołnierza. Drzewa widoczne w głębi po prawej stronie zdjęcia rosły przed gmachem Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej - tam zginęło najwięcej demonstrantów.
Z

Z poważaniem

Grzegorz Czerniak,

Szczecin

Od redakcji:

Dziękujemy za list i przepraszamy Czytelników za ten błąd.

Wojciech Pięciak,

redaktor działu historia

167

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]