Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Solidarność dzisiaj

Solidarność dzisiaj

04.09.2012
Czyta się kilka minut
Dodatek specjalny "TP"
Okładka dodatku "Solidarność dzisiaj"
W

W dodatku:

JERZY JANISZEWSKI: Ludzie z miasta wieźli na rowerach jedzenie, ubrania, papierosy... Każdy przynosił do stoczni to, co miał najlepszego. Udało mi się zdobyć przepustkę i wejść na tamten strajk.

ZYGMUNT BAUMAN: Nie brak dowodów, że duch i łaknienie solidarności nie zrażają się niegościnnością sfuszerowanego przez nas świata i raz za razem, chyłkiem, ale uparcie, powracają z wygnania.

JEFFREY C. GOLDFARB: Ruch solidarnościowy często klasyfikowano jako wyłącznie antykomunistyczny. Do jego potencjału sięgają dziś jednak najnowsze ruchy społeczne na świecie.

SHANA PENN: Na dziedzictwo solidarności składa się wiele wspaniałych osiągnięć, ale nie należy do nich z pewnością sprawa kobiet, które pod względem liczebności stanowiły blisko połowę związku.

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]