Reklama

Rzymskie progi

Rzymskie progi

27.11.2005
Czyta się kilka minut
21 listopada pierwsza grupa polskich biskupów udała się do Rzymu z wizytą ad limina Apostolorum. Później pojadą dwie kolejne: ostatnia wróci z Rzymu 17 grudnia. To będą pierwsze oficjalne spotkania Episkopatu z Benedyktem XVI.
K

Kodeks Prawa Kanonicznego zobowiązuje do składania - co pięć lat - wizyt “do progów Apostolskich" przede wszystkim biskupów diecezjalnych, jednak w praktyce do Rzymu przybywają również biskupi pomocniczy oraz wszyscy rządcy kościelnych jednostek terytorialnych (np. prefektur, wikariatów czy administratur apostolskich). Już teraz niektórzy polscy biskupi ujawnili, o czym chcieliby porozmawiać z Benedyktem XVI.

Abp Henryk Muszyński z Gniezna: “Problemy Kościoła w Polsce są w dużej mierze problemami, jakie przeżywa cały Kościół: człowiek, który sam siebie uznaje za miarę prawdy, dobra i piękna. Ponadto: skrajny subiektywizm, kwestionowanie obiektywnych norm moralnych i fałszywe pojęcie wolności, bez odniesienia do prawdy".

Bp Kazimierz Nycz, ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski: “Boli mnie to, co boli tutejszych ludzi, a co związane jest ze...

2515

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]