Reklama

Rosja: Stalin wraca

Rosja: Stalin wraca

28.09.2015
Czyta się kilka minut
Dwa nowe pomniki Józefa Stalina odsłonięto w Rosji jednego dnia: w autonomicznej republice Mari El nad środkową Wołgą i w obwodowym mieście Penza.
I

Inicjatorem ich postawienia była Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej, ale obserwatorzy sądzą, że byłoby to niemożliwe bez zgody władz. W Mari El stanęła trzymetrowa statua, w Penza pozłacane popiersie. Z sondaży ośrodka Centrum Lewady wynika, że 52 proc. Rosjan uznaje, iż Stalin odegrał pozytywną rolę w historii. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]