Reklama

Reforma szkolnictwa wyższego i nauki

12.04.2011
Czyta się kilka minut
Najważniejsze zmiany, jakie wejdą w życie 1 października
D

Dla studentów:

(1) znikną opłaty za usługi edukacyjne takie jak: rejestracja na kolejny semestr lub rok studiów, egzamin poprawkowy, egzamin komisyjny, egzamin dyplomowy, wydanie dziennika praktyk czy suplementu do dyplomu; (2) egzaminy dyplomowe będą bardziej transparentne (np. student otrzyma kopię recenzji swojej pracy); (3) drugi kierunek studiów bezpłatnie podjąć będą mogli tylko studenci z najlepszymi wynikami w nauce; (4) uczelnie będą obowiązkowo monitorować losy absolwentów na rynku pracy (powołany zostanie urząd Rzecznika Praw Absolwenta).

Dla doktorantów:

(5) doktoranci zostaną włączeni do systemu 51 proc. ulg komunikacyjnych; (6) kwalifikacja na studia doktoranckie odbywać się będzie tylko w formie konkursu; (7) warunkiem wszczęcia przewodu doktorskiego będą nie dwie,...

3359

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]