Reklama

Prośba o pomoc

Prośba o pomoc

28.08.2017
Czyta się kilka minut
Fundacja Charytatywna Pomoc Polakom na Kresach im. ks. dr. Mosinga zwraca się z prośbą o pomoc dla 12-letniego Władka Magduna z Żytomierza na Ukrainie.
C

Chłopiec od ośmiu lat choruje na ostrą formę cukrzycy. Cztery lata temu rodzinie udało się kupić pompę insulinową, która reguluje poziom cukru we krwi, tym samym chłopiec może uniknąć wielokrotnego bólu w ciągu dnia, związanego z zastrzykami. Pompa coraz częściej odmawia posłuszeństwa – podaje niewłaściwe dawki, tym samym staje się niebezpieczna. Konieczny jest zakup nowej, a koszt w Polsce to 8 929zł.

Rodzice nie są w stanie samodzielnie zebrać takich środków. Mama chłopca po operacji onkologicznej jest na rencie inwalidzkiej, ojciec sam utrzymuje rodzinę. Ogromne koszty pochłaniają również materiały eksploatacyjne do pompy insulinowej oraz paski testowe do glukometru, żadne z nich nie są refundowane na Ukrainie.

Jeśli ktoś chciałby pomóc Władkowi, prosimy o wpłaty na konto fundacji: BGŻ BNP PARIBAS 23 2030 0045 1110 0000 0222 0700 z dopiskiem: ,,Władek Magdun”.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]