Reklama

Postulat

Postulat

10.06.2017
Czyta się kilka minut
„TP” 22/2016
M

Mam propozycję dla Episkopatu. Czy nie należałoby ogłosić wszem i wobec, że kobiety i mężczyźni po siedemdziesiątce mogą zamieszkiwać razem, bez obowiązku zawierania związku małżeńskiego? Jest wiele osób samotnych w tej grupie wiekowej, które zgodziłyby się na takie rozwiązanie. Małżeństwo rodzi problemy ekonomiczne i prawne, których ludzie chcą uniknąć. Przecież prawdopodobieństwo popełnienia grzechu graniczy w tej sytuacji z cudem. W tym okresie życia najważniejsze są: przyjaźń, partnerstwo, lojalność i wzajemne zaufanie. Może warto przemyśleć takie rozwiązanie?

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum
Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Ależ czemu taki pesymizm? Na grzeszenie nigdy za późno. Poza tym, słyszałam plotkę, że niektórzy starsi ludzie biorą po cichu śluby kościelne takie, jakie były przed konkordatem, bez skutków cywilnych, aby uniknąć problemów okołospadkowych. Wtedy w oczach Kościoła są małżeństwem, a w oczach państwa parą współlokatorów.

Smutkiem napawa mnie świat, w którym trzeba aż mieć pozwolenie (i to nie Najwyższego ale pośredników) aby zrobić coś sensownego i niewinnego, nie narażając się przy tym na ostracyzm bogobojnych obserwatorów. Przeraża mnie taki świat. Dobrze że nie jest mój. Powodzenia "Staruszku", żyj i bądź oparciem dla kogo tylko chcesz - ja Cię nie potępię choć doradzać czegokolwiek nie odważę się.

Albo nawet z kilkoma kolegami? Prawdopodobieństwo grzechu w materii łóżkowej jeszcze mniejsze, pod warunkiem, że żaden z panów nie ma skłonności homoseksualnych. Po drugie, nie ma żadnego obowiązku zawierania małżeństwa, może Pan mieszkać z kim Panu pasuje - żyjemy w wolnym kraju. Po trzecie: "Małżeństwo rodzi problemy ekonomiczne i prawne, których ludzie chcą uniknąć." - hehe, ale to w każdym wieku :) Np. w moim wieku ślub oznacza, że nie możemy z mężem dostać dotacji do dwóch mieszkań, a tylko do jednego.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]