Reklama

Pomoc dla Łukasza i Bartosza

Pomoc dla Łukasza i Bartosza

17.10.2007
Czyta się kilka minut
Państwo Joanna i Jacek Jaszczurowie są rodzicami dwóch głuchoniemych chłopców: ośmioletniego Łukasza i czteroletniego Bartosza. Chłopcy nie potrafią chodzić, muszą być pampersowani, obaj borykają się z uwarunkowaną genetycznie chorobą metaboliczną, której nikomu jeszcze nie udało się ostatecznie zdiagnozować. Miesięczny koszt specjalnej kuracji żywieniowej wynosi blisko 1350 złotych. Rodzina mieszka w Bytomiu na ósmym piętrze wieżowca, w dwóch pokojach na 46 metrach, a jej dochody są dalece niewystarczające, by zapewnić dzieciom najważniejszą przy takim schorzeniu pomoc: intensywną, ale kosztowną rehabilitację w specjalistycznych ośrodkach. Koszt jednego turnusu to suma ok. 3400 złotych, tymczasem, zdaniem lekarzy, chłopcy powinni z nich korzystać nawet kilka razy w roku. Dzieci potrzebują pieniędzy na rehabilitację ruchową, turnusy szkoleniowe, odżywki, pampersy, wyjazdy do specjalistów w Warszawie, lekarstwa.
W

W imieniu rodziców Łukasza i Bartosza prosimy o pomoc. Każda, nawet najmniejsza suma jest nieoceniona. Wpłaty prosimy kierować na konto Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" (ul. Łomiańska 5 Warszawa 01-685):

PKO BP XV/O Warszawa 90 1020 1156 0000 7002 0051 6088,

z dopiskiem "darowizna na leczenie i rehabilitację Łukasza Jaszczura".

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]