Reklama

„Polska Historia 966–2016. Będzie się działo!”

„Polska Historia 966–2016. Będzie się działo!”

10.05.2016
Czyta się kilka minut
Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji akcji Fundacji Tygodnika Powszechnego skierowanej do młodzieży licealnej.
Źródło: Wikipedia commons
P

Polska Historia 966–2016. Będzie się działo!” – to spotkania prowadzone przez wybitnych historyków pokazujące w niestandardowy sposób lokalną historię i jej bohaterów.

Tematem głównym tej edycji będzie 1050. rocznica chrztu Mieszka I.

17 maja w XVI LO w poznańskich Krzesinach odbędzie się wykład prof. Hanny Kóčka-Krenz „Tu się Polska zaczęła – na wyspie Ostrów, przy której dzisiaj jest Poznań”. Dzięki transmisji realizowanej w ramach projektu „Uniwersytet w Twojej Szkole” – innowacyjnej inicjatywie Uniwersyteckiego Centrum Edukacji Szkolnej kierowanego przez prof. Waldemara Łazugę z UAM – w wykładzie wezmą udział także uczniowie II LO w Lesznie i I LO w Pleszewie.

Spotkania odbędą się również m.in. w: Częstochowie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Olsztynie, Rzeszowie, Strzelnie, Szczecinie, Środzie Śląskiej, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Szkoły i instytucje zainteresowane udziałem w akcji prosimy o kontakt pod adresem bedziesiedzialo@tygodnik.com.pl


Więcej o akcji „Polska Historia. Będzie się działo!" >>>


Powyższy materiał udostępniony został na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa - Bez Utworów Zależnych - Użycie niekomercyjne (CC BY-NC-ND 3.0)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]