Reklama

Ładowanie...

Polacy w Watykanie

07.11.2004
Czyta się kilka minut
Książka Polacy w Watykanie zasługuje na uwagę z różnych przyczyn. Już fakt, że ktoś zebrał razem i odnotował imiona wszystkich Polaków związanych w najnowszych czasach z Watykanem, zasługuje na dostrzeżenie. To dzieło ks. Władysława Mariana Zarębczana - od 23 lat w Rzymie, obecnie pracującego w Watykanie.
T

Tom zawiera opis wszystkich watykańskich instytucji, ich zwięzłą historię i wyjaśnienie zasad funkcjonowania. W opisy organicznie włączono Polaków, którzy w danej instytucji pracują lub pracowali. Wymienieni są ci, którzy z Watykanem są związani bardzo ściśle i całkiem luźno, pełniący ważne funkcje i skromne posługi, kardynałowie i odźwierni, księża, zakonnice, świeccy. Wszyscy, którzy pracują lub pracowali “na etacie" oraz ci, którzy doraźnie - jako członkowie jakichś komisji, rad, uczestnicy synodów itp. - świadczyli usługi na rzecz Stolicy Apostolskiej. Są także ci, którzy pracują na papieskich uczelniach. Opisy dopełniają fotografie, dzieło Grzegorza Gałązki.

Prezentacja książki odbyła się w Domu Polskim przy via Cassia 1200 w Rzymie. Książkę prezentował nuncjusz apostolski w Urugwaju, abp Janusz Bolonek. Obecnych było wielu biskupów z abp. Stanisławem...

2076

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]