Reklama

Piotr Matywiecki został laureatem Nagrody im. Jana Karskiego i Poli Nireńskiej

10.11.2014
Czyta się kilka minut
Znakomity poeta i eseista, autor m.in. „Twarzy Tuwima” i wydanej ostatnio „Świadomości”, został wyróżniony za zasługi w upowszechnianiu historii i kultury Żydów polskich.
N

Nagrodę przyznaje Żydowski Instytut Naukowy YIVO w Nowym Jorku. Karski ustanowił ją dla uhonorowania pamięci swej żony, Poli Nireńskiej, tancerki i choreografki, która jako jedyna przeżyła Holokaust ze swojej ponad 70-osobowej rodziny. Laureatami nagrody byli w poprzednich latach m.in.: Jerzy Ficowski, Marek Rostworowski, Jerzy Tomaszewski, Hanna Krall, ks. Stanisław Musiał, Joanna Tokarska-Bakir, Aleksander Skotnicki, Alina Skibińska i Barbara Engelking.

472

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]