Reklama

Piotr Matywiecki został laureatem Nagrody im. Jana Karskiego i Poli Nireńskiej

Piotr Matywiecki został laureatem Nagrody im. Jana Karskiego i Poli Nireńskiej

10.11.2014
Czyta się kilka minut
Znakomity poeta i eseista, autor m.in. „Twarzy Tuwima” i wydanej ostatnio „Świadomości”, został wyróżniony za zasługi w upowszechnianiu historii i kultury Żydów polskich.
N

Nagrodę przyznaje Żydowski Instytut Naukowy YIVO w Nowym Jorku. Karski ustanowił ją dla uhonorowania pamięci swej żony, Poli Nireńskiej, tancerki i choreografki, która jako jedyna przeżyła Holokaust ze swojej ponad 70-osobowej rodziny. Laureatami nagrody byli w poprzednich latach m.in.: Jerzy Ficowski, Marek Rostworowski, Jerzy Tomaszewski, Hanna Krall, ks. Stanisław Musiał, Joanna Tokarska-Bakir, Aleksander Skotnicki, Alina Skibińska i Barbara Engelking.

472

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]