Reklama

Oburzające

Oburzające

22.05.2006
Czyta się kilka minut
Rada Etyki Mediów wyraża głębokie oburzenie sposobem opublikowania wiadomości o domniemanej współpracy ks. Michała Czajkowskiego ze służbami specjalnymi PRL przez część mediów, przede wszystkim "Życie Warszawy i "Dziennik. Ujawnianie prawdy o przeszłości, zwłaszcza osób cieszących się autorytetem i zaufaniem społecznym, musi spełniać warunek najwyższej wiarygodności. W tym przypadku należałoby oczekiwać oficjalnego stanowiska IPN.
N

Niezależnie jednak od tego, czy i w jakim stopniu oskarżenia pod adresem ks. Czajkowskiego okażą się prawdziwe, pisanie o sprawie ważnej dla zbiorowej pamięci, a bolesnej dla większości Polaków, w tonie sensacji, używanie obraźliwych epitetów i określeń jednoznacznie przesądzających, jest szkodliwe społecznie. Narusza zapisaną w Karcie Etycznej Mediów zasadę kierowania się dobrem odbiorcy i podstawowe normy kultury społecznego komunikowania.

RADA ETYKI MEDIÓW

Warszawa, 19 maja 2006 r.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]