Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

11.08.2012
Czyta się kilka minut
7 – 10 sierpnia 2012
A

Arcybiskup się naraża. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik tłumaczy przygotowywane przez polski Kościół katolicki i rosyjską Cerkiew prawosławną orędzie pojednania, przestrzegając w wywiadzie dla KAI, że przypisywanie Rosjanom winy za katastrofę smoleńską nie ma oparcia w faktach. „Można mieć postulaty, żądać powołania takich czy innych międzynarodowych komisji i dochodzeń, ale dopóki nie przyniosą one efektów, nie wolno używać zbyt mocnych słów, bo w ten sposób robi się krzywdę prawdzie” – mówi arcybiskup, przypominając również, że w katastrofie smoleńskiej nie zginęli przedstawiciele jednego tylko nurtu politycznego. W odpowiedzi publicysta „Gazety Polskiej” ogłasza, że orędzie pojednania podpisują agent KGB oraz tajny współpracownik SB.

PiS łagodnieje? Tak przynajmniej twierdzą dobrze poinformowane media,...

4915

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]