Reklama

Obraz Tygodnia

Obraz Tygodnia

13.04.2003
Czyta się kilka minut
W

W trzecim tygodniu operacji „Iracka wolność” wojska amerykańskie doszły do przedmieść Bagdadu, opanowały stołeczne lotnisko im. Saddama Husajna i zamknęły pierścień oblężenia wokół miasta. W chwili zamknięcia tego numeru „TP” trwał szturm Bagdadu. Nie wiadomo, czy w mieście pozostał Saddam Husajn. Podczas kilku omyłkowych bombardowań (m.in. w al Hil-li, 80 km na południe od Bagdadu) i od kul obawiających się samobójczych zamachów żołnierzy, zginęło kilkuset irackich cywilów. Amerykanie ponfor-mowali, że na terenach zajętych przez siły koalicyjne znaleziono ślady broni masowego rażenia.

Trwa kryzys rządu Millera: po tym, jak premier wbrew protestom ministra zdrowia Marka Balickiego mianował Aleksandra Naumana prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia (utworzonego w miejsce dotychczasowych kas chorych), min. Balicki podał się do dymisji (zastąpił go Leszek Sikorski)....

4958

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]