Reklama

Ładowanie...

Obraz Tygodnia

13.04.2003
Czyta się kilka minut
W

W trzecim tygodniu operacji „Iracka wolność” wojska amerykańskie doszły do przedmieść Bagdadu, opanowały stołeczne lotnisko im. Saddama Husajna i zamknęły pierścień oblężenia wokół miasta. W chwili zamknięcia tego numeru „TP” trwał szturm Bagdadu. Nie wiadomo, czy w mieście pozostał Saddam Husajn. Podczas kilku omyłkowych bombardowań (m.in. w al Hil-li, 80 km na południe od Bagdadu) i od kul obawiających się samobójczych zamachów żołnierzy, zginęło kilkuset irackich cywilów. Amerykanie ponfor-mowali, że na terenach zajętych przez siły koalicyjne znaleziono ślady broni masowego rażenia.

Trwa kryzys rządu Millera: po tym, jak premier wbrew protestom ministra zdrowia Marka Balickiego mianował Aleksandra Naumana prezesem Narodowego Funduszu Zdrowia (utworzonego w miejsce dotychczasowych kas chorych), min. Balicki podał się do dymisji (zastąpił go Leszek Sikorski)....

4958

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]