Reklama

OBRAZ TYGODNIA

OBRAZ TYGODNIA

26.03.2012
Czyta się kilka minut
20 - 26 marca 2012
K

Kryzys w koalicji rządowej. PO i PSL nie osiągnęły porozumienia w sprawie reformy emerytalnej: ludowcy chcą, by zrównywanie dla obu płci i podnoszenie wieku emerytalnego do 67 lat odbywało się „na dwa takty” (do 2020 r. o 2 lata, a później – w zależności od decyzji kolejnych rządów); proponują także częściowe emerytury dla osób po sześćdziesiątce, mających kłopot ze znalezieniem pracy, oraz by system emerytalny premiował matki. W tej sytuacji PO rozpoczęła konsultacje mające zapewnić inną większość parlamentarną dla poparcia zmian: pierwszym kandydatem do rozmów jest Ruch Palikota.

Sondaże stabilniejsze. 29 proc. badanych przez TNS OBOP chce głosować na PO, 25 proc. na PiS, 12 proc. na Ruch Palikota, 7 proc. na SLD i 5 proc. na PSL. Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry popiera 2 proc. wyborców.

PiS trwa. Partia Jarosława...

5175

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]