Reklama

O słabości intelektualnej

O słabości intelektualnej

05.06.2012
Czyta się kilka minut
„TP” 22/12
D

Dziękuję redakcji za wywiad z p. Sławomirem Sierakowskim z „Krytyki Politycznej”. W nawiązaniu do zagadnień poruszonych w tej rozmowie, szczególnie interesującym wydaje mi się zarzut „zupełnego antyintelektualizmu Kościoła”. Myślę, że jest to prawdziwa opinia i że dotyczy nie tylko hierarchów, ale też świeckich intelektualistów związanych z Kościołem katolickim w Polsce. Nie widać cieszących się nieposzlakowanym autorytetem ludzi idei, którzy szeroko i we wszystkich środowiskach propagowaliby zasady społecznej nauki Kościoła katolickiego – wynikające z II Soboru Watykańskiego.

625

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]