Reklama

Nowa książka biblioteki Tygodnika Powszechnego

16.04.2013
Czyta się kilka minut
Wybitni autorzy „TP” przedstawiają sylwetkę papieża Franciszka...
.

...oraz piszą o wyzwaniach jego pontyfikatu, a także o nieznanych faktach z przeszłości, kontrowersjach i anegdotach z pierwszych dni w Watykanie: ks. Adam Boniecki MIC, bp Grzegorz Ryś, Marek Zając, ks. Jacek Prusak SJ, Piotr Sikora, Józef Majewski, Katarzyna Wydra

Ks. Adam Boniecki MIC:
Ileż trzeba wewnętrznej wolności i spontanicznej życzliwości, żeby zaraz po wyborze na papieża wyjść na balkon i powiedzieć do tłumów po prostu tak, jak się mówi, wchodząc do przyjaciół: „dobry wieczór”. Mam nadzieję, że ta książka nie tylko pogłębi wrażenie odwiedzin u przyjaciół, ale także pozwoli zrozumieć: kim jest i skąd się wziął papież Franciszek, przed jakimi problemami stanie, czym jest papiestwo, a czym ubóstwo w Kościele. „Świat potrzebuje dziś nowego świętego Franciszka z Asyżu” – powiedział kiedyś błogosławiony Jan Paweł II. Ano właśnie!

...

1759

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]