Reklama

Nowa Kaledonia zostaje przy Francji

Nowa Kaledonia zostaje przy Francji

05.11.2018
Czyta się kilka minut
THEO ROUBY / AFP / EAST NEWS
5

57 proc. głosujących w referendum opowiedziało się przeciw niepodległości tych wysp na Pacyfiku. Od XIX w. należą one do Francji, dziś mają dużą autonomię. Niepodległości chcą głównie Kanakowie, rdzenni mieszkańcy, stanowiący 40 proc. ludności. Do 2024 r. możliwe są jeszcze dwa takie referenda. ©(P)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]