Reklama

Ładowanie...

Nowa Kaledonia zostaje przy Francji

Nowa Kaledonia zostaje przy Francji

05.11.2018
Czyta się kilka minut
THEO ROUBY / AFP / EAST NEWS
5

57 proc. głosujących w referendum opowiedziało się przeciw niepodległości tych wysp na Pacyfiku. Od XIX w. należą one do Francji, dziś mają dużą autonomię. Niepodległości chcą głównie Kanakowie, rdzenni mieszkańcy, stanowiący 40 proc. ludności. Do 2024 r. możliwe są jeszcze dwa takie referenda. ©(P)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]