Reklama

Nauczyciele

Nauczyciele

18.06.2012
Czyta się kilka minut
Na pierwszych stronach gazet piłka nożna, na stronach dalszych – powracający spór o szkołę.
1

1

Jego nową odsłonę, skupioną na sprawie istnienia Karty nauczyciela, otworzyła rozmowa z Leszkiem Balcerowiczem, która pojawiła się w „Rzeczpospolitej” z 11 czerwca. Dzień później „Gazeta Wyborcza” zareagowała na wypowiedzi wybitnego ekonomisty tekstem Aleksandry Pezdy, zestawiającym kwestie sporne (czas pracy nauczycieli, wakacje i ferie, pensje i awans zawodowy, urlop na poratowane zdrowia). W piątek 15 czerwca jeden z uczestników rozmowy z Balcerowiczem, Bartosz Marczuk, przedstawił w „Rzepie” swój własny punkt widzenia w artykule „Destrukcyjna Karta nauczyciela”. W sobotę, dzień meczu z Czechami, „Wyborcza” opublikowała pełen emocji list otwarty Pawła Huellego „Drogi panie Balcerowicz, uwziął się pan na słabszych”.

2

Profesor Balcerowicz jak zwykle chłodno i precyzyjnie zajął się ekonomicznymi konsekwencjami przyjętych w...

4032

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]