Reklama

Najważniejsze pytanie ludzkości

Najważniejsze pytanie ludzkości

08.10.2012
Czyta się kilka minut
Marsha Ivins, astronautka: Od 50 lat loty załogowe badają tylko naszą orbitę, najbliższe sąsiedztwo. Na własny Księżyc wysłaliśmy zaledwie kilka sond i 12 ludzi, zbadaliśmy dopiero maleńki jego obszar. Czas odkrywców wcale się nie skończył.
Fot. courtesy of US Embassy
W

WOJCIECH BRZEZIŃSKI: Co jest najbardziej niedorzecznego w lotach kosmicznych?

MARSHA IVINS: Nie ma w nich chyba nic niedorzecznego.

A 3 dolary 50 centów, które dostajecie dziennie na drobne wydatki?

To fakt, jako pracownicy rządowi nie możemy wyjeżdżać w podróże służbowe bez delegacji. Dostawaliśmy więc dokument upoważniający do wyjazdu z Houston do Centrum Kosmicznego na Florydzie, a stamtąd... na orbitę. „Transport rządowy zapewniony, zakwaterowanie i wyżywienie zapewnione”. I rzeczywiście, na nagłe wydatki dostawaliśmy ok. dwóch dolarów dziennie.

Gdyby ktoś Pani powiedział, że za swoją pracę dostanie Pani tylko te 2 dolary dziennie – byłoby warto?

Jasne! W końcu opuściłam naszą planetę. Byłam w kosmosie. Patrzyłam, jak pode mną obraca się Ziemia. Miałam okazję zrobić coś, o czym...

9963

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]