Reklama

Ładowanie...

List od Benedykta XVI: odejście prof. Geremka to wielka strata dla świata nauki i polityki

17.07.2008
Czyta się kilka minut
Kard. Tarcisio Bertone, sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, w imieniu Papieża przesłał nuncjaturze apostolskiej w Polsce list kondolencyjny po śmierci prof. Bronisława Geremka.
"

"Jego Świątobliwość Benedykt XVI ze smutkiem przyjął wiadomość o tragicznej śmierci byłego Ministra Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej, prof. Bronisława Geremka. Jego odejście to wielka strata dla świata nauki i polityki w Polsce, i w Europie. Stolica Apostolska docenia jego wkład w proces przemian społeczno-politycznych, zapoczątkowanych w Polsce przez "Solidarność", jak również w integrację Unii Europejskiej i w ratyfikację konkordatu zawartego między Rzeczpospolitą Polską i Stolicą Apostolską w 1998 r. Ojciec Święty modli się za Zmarłego Profesora, Jego Rodzinę i wszystkich, których ta śmierć napełniła smutkiem" - napisano w liście.

711

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]