Reklama

Liczę na Waszą pomoc

Liczę na Waszą pomoc

06.06.2007
Czyta się kilka minut
W 2004 r. wykryto u mnie nowotwór typu Fibrosarcoma C49. Otrzymałam już dziewięć kursów chemii, po których całkowicie zlikwidowano guzki na ścianie klatki piersiowej. Niestety, w połowie 2005 r., z powodu przerzutów do płuc, konieczne było ponowne leczenie chemioterapeutyczne. W październiku 2006 r., z powodu wieloogniskowej wznowy mięsaka, rozpoczęto trzeci rzut leczenia. Po trzech pełnych kursach, z uwagi na złą tolerancję leczenia, zmieniono program chemioterapii, poddano mnie też operacji usunięcia ognisk wznowy. Szansą dla mnie na wyjście z choroby nowotworowej jest preparat ET-743 (Yondelis), który w badaniach klinicznych wykazywał obiecujące efekty w leczeniu mięsaków. Lek podaje się w kursach co 21 dni, jednorazowo potrzeba dawki 1,5 mg, której wartość wynosi 2123 euro. By sprawdzić, czy lek działa, trzeba zaaplikować go w czterech kursach, co kosztuje 8492 euro. Wszystkim, którzy zechcieliby mi pomóc w zebraniu tej sumy, proszę o wpłaty na konto Polskiego Komitetu Zwalczania Raka (ul. Złota 7/20 Warszawa 00-019, tel./fax: 0.22.643.90.63):
B

Bank PKO BP V o/Warszawa

51 1020 1055 0000 9102 0015 7594,

z dopiskiem "dla Małgorzaty Karło".

Bardzo dziękuję za pomoc!

MAŁGORZATA KARŁO

(Andrychów, woj. małopolskie)

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]