Reklama

Liczba tygodnia

Liczba tygodnia

08.02.2021
Czyta się kilka minut
1 650 000 000
T

Tyle podróży koleją odbędą Chińczycy w związku z zaczynającymi się 12 lutego obchodami tamtejszego Nowego Roku. Liczba podróżnych, jak szacuje ministerstwo transportu, będzie o połowę mniejsza od rekordu z 2019 r. – głównie z powodu apelu partii o niewstrzymywanie produkcji na czas święta. Władze szacują, że taka przerwa zmniejszyłaby chiński PKB w lutym o 1,5-2 proc.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]