Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

31.03.2014
Czyta się kilka minut
24 – 31 marca
L

LAUREATEM ARCHITEKTONICZNEGO NOBLA
czyli Nagrody Pritzkera, został Japończyk Shigeru Ban, który wyróżnienie to (oraz czek na 100 tys. dolarów) odbierze 13 czerwca w Rijksmuseum w Amsterdamie. Uprawiając także bardziej tradycyjną pod względem wyboru materiału architekturę, Shigeru Ban zasłynął przede wszystkim projektowaniem domów i budynków użyteczności publicznej wykonanych z (specjalnie wzmacnianej i impregnowanej)... tektury, a przeznaczonych głównie dla uchodźców i ofiar klęsk żywiołowych, poczynając od trzęsienia ziemi w Kobe w 1995 r., a później m.in. ofiar podobnych kataklizmów w Turcji czy Indiach. Japoński twórca łączy inwencję artystyczną i technologiczną z wyraźnym gestem międzyludzkiej wrażliwości oraz społecznego zaangażowania.
NAGRODA IM. ZBYSZKA CYBULSKIEGO
honorująca najlepszych młodych polskich aktorów, trafiła w...

1605

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]