Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

10.05.2021
Czyta się kilka minut
4–10 maja
O

OSCAROWA „SUKIENKA”

Film Tadeusza Łysiaka zdobył nagrodę na Festiwalu Filmowym w Atlancie prezentującym niezależne, krótkometrażowe produkcje. To wyróżnienie pozwoli produkcji Warszawskiej Szkoły Filmowej ubiegać się o oscarową nominację w 2022 r.

NOWA PRZESTRZEŃ

Na dachu Liebling Haus w Tel Awiwie architekt Jakub Szczęsny wraz z izraelską artystką Hadas Tuval stworzyli instalację „The Fifth Space”. To lekko zadaszona przestrzeń – hybryda żagla i namiotu. Zaprasza odwiedzających do określenia cienkiej linii oddzielającej poczucie przynależności od miejsca odosobnienia.

„DOM” KOMEDY

Dzięki staraniom Centrum Technologii Audiowizualnych CeTA we Wrocławiu oraz wydawnictwu GAD Records ukazały się niepublikowane kompozycje Krzysztofa Komedy do filmów „Mam tu swój dom” Juliana Dziedziny i „Ubranie prawie nowe” Włodzimierza Haupego.

NOWY „TOMEK”

Wkrótce ukaże się nowa część przygód słynnej serii Alfreda Szklarskiego. Odtworzony przez Macieja J. Dudziaka z zapisków Szklarskiego „Tomek na Alasce” opowiada o wyprawie naukowej grupy geologów i kartografów, która ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Tomek rusza im na ratunek.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]