Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

03.05.2021
Czyta się kilka minut
27–30 kwietnia
FOT. MATERIAŁY PRASOWE
T

TRUDNY WIEK

W wileńskim MO Museum trwa wystawa „Trudny wiek. Szapocznikow – Wajda – Wróblewski”. Inspiracją dla nazwy był tytuł rzeźby Aliny Szapocznikow z 1956 r. (zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć również tę pracę), przedstawiającej nastoletnią dziewczęcą postać. „Trudny wiek” odnosi się bowiem zarówno do tragicznego czasu historycznego, jak i do kluczowego okresu w życiu człowieka – dojrzewania.

TRUDNY ROK

Nowy film Tomasza Wolskiego „1970” otrzymał nagrodę specjalną jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych Visions du Réel w Nyonie. To animacja [kadr z niej powyżej] opowiadająca o protestach w komunistycznej Polsce z punktu widzenia ówczesnych władz. Krajową premierę zaplanowano na 61. Krakowskim Festiwalu Filmowym.

DOBRA DATA

61. KFF potrwa od 30 maja do 6 czerwca i odbędzie się równolegle online oraz w kinach, które – jak wynika z informacji podanych przez ministra zdrowia – będą mogły funkcjonować od 29 maja, zachowując limit do 50 proc. dostępnych miejsc. Wcześniej, bo już 15 maja, ruszą kina plenerowe, również z maksymalnym obłożeniem na poziomie 50 procent.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]