Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

28.12.2020
Czyta się kilka minut
R

Radio

Odejście Wojciecha Manna i Marka Niedźwieckiego z Trójki spowodowało, że radio notuje rekordowo niskie wyniki słuchalności. Część dziennikarzy utworzyła stację Radio Nowy Świat, w grudniu Kuba Strzyczkowski wystartował z Radiem 357, a Anna Gacek i Dariusz Rosiak nagrywają własne podkasty. Autor „Raportu o stanie świata” został wyróżniony tytułem Dziennikarza Roku, a RNŚ nominowano do Grand Press Digital. W tym samym czasie Polskie Radio zwróciło się do Urzędu Patentowego o zastrzeżenie nazw kilkudziesięciu starych audycji.

Muzyka

Zmiany w Trójce przyspieszył głośnym powrotem na listę przebojów Kazik Staszewski („Twój ból jest lepszy niż mój”), ale najchętniej słuchanym polskim artystą według Spotify był Taco Hemingway. Najpopularniejszy album nagrał jego młodszy kolega Mata („100 dni do matury”).

Film

To był rok głośnych polskich premier na Netfliksie: wiosną oglądaliśmy „Kierunek: Noc” duetu Bagiński–Dukaj, zimą „Eroticę 2020” zrealizowaną przez polskie pisarki i reżyserki. W światowym przeboju szachowym „Gambit królowej” wystąpił Marcin Dorociński.

Gra

„This War of Mine” trafiła na listę szkolnych lektur. Tymczasem twórcy wyczekiwanego przez graczy na całym świecie „Cyberpunka 2077” umożliwili zwroty produktu (media branżowe oraz użytkownicy od premiery wskazują na błędy oraz niską jakość gry w wersji na konsole). Akcje CD Projekt od premiery tracą mocno na wartości.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]