Reklama

Ładowanie...

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

23.11.2020
Czyta się kilka minut
16–22 listopada
R

Reżyseria w Katowicach

Pięć spektakli zmierzy się w tegorocznej, 20. edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach. Na festiwalowej stronie obejrzymy również startujące w osobnym konkursie spektakle Teatru Telewizji, filmy dokumentalne i krótkometrażowe, a także posłuchamy słuchowisk radiowych – wszystkie dostępne są bezpłatnie.

Wzornictwo w sieci

Animowaną historię polskiego wzornictwa obejrzymy z kolei na ko-lekcje.pl. Pierwszy film serii opowiada o narodzinach stylu zakopiańskiego i jego twórcy Stanisławie Witkiewiczu. Drugi skupia się na sukcesie Polaków na Międzynarodowej Wystawie Sztuk Dekoracyjnych i Nowoczesnego Przemysłu w Paryżu w 1925 r., na której zdobyliśmy 35 nagród Grand Prix. Trzeci przybliża moment narodzin awangardy.

CUMY w Stoczni

Na terenie Stoczni Gdańskiej – w budynku Hartowni przy Żurawiu M3 – powstało miejsce dla rzemieślników, projektantów i twórców nowych technologii. Zapewnia ono m.in. warsztaty stolarskie i ślusarskie, laboratorium drukowania 3D i biomateriałów. Ruszył także cykl szkoleń.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]