Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

03.08.2020
Czyta się kilka minut
27 lipca – 2 sierpnia
C

Czujemy się dobrze

– poinformowali po powrocie z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS). Na Ziemi są już amerykańscy astronauci Robert Behnken i Douglas Hurley. Kapsuła Dragona pomyślnie wodowała u wybrzeży Florydy w niedzielę o godz. 20.48 naszego czasu. To pierwsza takiego rodzaju operacja przeprowadzona przez NASA od 1975 r. oraz pierwsza od prawie dekady misja załogowa realizowana z terytorium USA. Członków załogi ISS wymieniano w ostatnich latach za pomocą rosyjskich pojazdów Sojuz.

Śnieg w Wenecji

Film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta „Śniegu już nigdy nie będzie” powalczy o Złote Lwy w konkursie głównym Festiwalu Filmowego w Wenecji. Impreza rozpocznie się 2 września i potrwa 10 dni.

Jubileusz

104 lata skończył ostatniego dnia lipca nestor polskiej fotografii Stefan Arczyński. Swój pierwszy zakład fotograficzny otworzył zaraz po wojnie w Kamiennej Górze, a od lat 50. związany jest z Wrocławiem. Dokumentował odbudowę stolicy Dolnego Śląska oraz rodzące się życie kulturalne regionu.

Ostatnie szesnastki

Tego samego dnia dobiegł końca trwający cztery miesiące charytatywny projekt #Hot16Challenge2. W akcji wzięli udział raperzy, ludzie kultury i życia publicznego. Na walkę z koronawirusem zebrano ponad 3,6 mln zł.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]