Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

30.03.2020
Czyta się kilka minut
24–30 marca
1

17 MINUT

trwa najnowsza piosenka Boba Dylana. Artysta wrócił po ośmiu latach przerwy z utworem „Murder Most Foul” opowiadającym o zamachu na prezydenta Johna F. Kennedy’ego.

30 KWIETNIA

w Wielkiej Brytanii ukaże się zbiór tekstów Nicka Cave’a z lat 1978–2020. Na zaprezentowanej przez wydawnictwo okładce książki znalazła się praca „Urok polskich gór” polskiej malarki Aleksandry Waliszewskiej. Cave jest wielkim fanem i promotorem twórczości artystki, a także autorem posłowia do czwartego wydania jej albumu „Problem&Solution”.

200 KIN

otwarto w miniony weekend w Szanghaju. Na chwilę, bo tamtejszy Instytut Filmowy szybko zmienił zdanie i zalecił ponowne zamknięcie placówek – Chiny szykują się na drugą falę epidemii.

1959

– w tym roku na łamach francuskiej prasy zadebiutował Gall Asterix. Pierwsza książka z jego przygodami ukazała się dwa lata później, a do dziś – łącznie 42 komiksy. 24 marca zmarł twórca Asteriksa, rysownik i scenarzysta, Albert Uderzo.

50 MLD EURO

wynosi trzyczęściowy pakiet pomocowy dla osób samozatrudnionych i małych firm z sektora kultury i mediów w Niemczech. Angielski Art Council zabezpieczył na ten cel 190 mln dolarów. Polski minister kultury – 20 mln zł.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]