Ks. Boniecki laureatem nagrody specjalnej BCC!

Ks. Boniecki laureatem nagrody specjalnej BCC!

23.01.2016
Czyta się kilka minut
Podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu ks. Adam Boniecki odebrał Nagrodę Specjalną - Złotą Statuetkę Business Center Club "za wskazywanie Polakom zasad i wartości tolerancji, odwagi, przyzwoitości, prawości, umiaru i dialogu społeczno-obywatelskiego".
Materiały prasowe BCC
Materiały prasowe BCC
C

Ceremonia wręczenia Złotych Statuetek Liderom Polskiego Biznesu i nagród zdobywcom Diamentów odbyła się wczoraj podczas Wielkiej Gali Liderów Polskiego Biznesu 2016 w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Business Centre Club przyznaje Statuetki firmom i ich szefom, którzy w swej działalności kierują się nie tylko zyskiem, ale i etyką prowadzenia biznesu oraz troską o sprawy państwowe.

Nagroda Specjalna, jak uzasadnia BCC, została przyznana ks. Adamowi Bonieckiemu "za wskazywanie Polakom zasad i wartości tolerancji, odwagi, przyzwoitości, prawości, umiaru i dialogu społeczno-obywatelskiego". Laudację na cześć laureata wygłosił prof. Karol Modzelewski, potem nastąpiła owacja na stojąco, która zakończyła oficjalną część Gali BCC.

Podczas podziękowania za Nagrodę ks. Adam Boniecki mówił:

- "Dziękuję za włączenie mnie do grona wspaniałych laureatów "nagrody specjalnej BCC", ale szczególnie za podkreślenie, że jest to nagroda dla "wybitnych osobistości spoza środowiska biznesu". Nie chodzi o "wybitność", co do której mam stosunek sceptyczny, ale o "spoza środowiska biznesu”. Dla mojego szefa Papieża Franciszka "ksiądz biznesmen" jest zjawiskiem szczególnie odrażającym. Znów mogło by na mnie spaść coś z wysoka, gdyby nie to "spoza".

Stojąc wobec tych, którzy nie są "spoza", tworząc środowisko biznesu chcę, obok gratulacji laureatom, wyrazić szacunek dla idei wyróżniania tych biznesmenów, którzy się angażują w budowanie dobra wspólnego.”

Od 1992 r. BCC przyznaje Nagrody Specjalne wybitnym osobistościom spoza środowiska biznesu za przyczynianie się do rozwoju przedsiębiorczości i gospodarki rynkowej w Polsce. Pierwszą Nagrodę Specjalną otrzymała Margaret Thatcher. Wśród laureatów Nagrody Specjalnej BCC znajdują się m.in. José Manuel Barroso, Władysław Bartoszewski, Leszek Miller, Hanna Suchocka, Bronisław Komorowski, Recep Tayyip Erdoğan czy Tony Blair.

Marek Goliszewski, prezes BCC, na łamach Elektronicznej Gazety BCC o nagrodzie dla ks. Bonieckiego pisze:

„Zarząd Business Centre Club postanowił uhonorować Księdza Redaktora Nagrodą Specjalną – Złotą Statuetką BCC. Chcemy podziękować Księdzu, jako Człowiekowi, który swoim życiem i działalnością wskazuje Polakom zasady i wartość przyzwoitości, tolerancji, prawości, odwagi umiaru i dialogu społeczno-obywatelskiego także w życiu publicznym. Wskazanie to jest dzisiaj szczególnie Polakom potrzebne, stąd obecność Księdza Redaktora na Gali ma dodatkowo ważne znaczenie".

Galeria zdjęć
  • Materiały prasowe BCC
  • Materiały prasowe BCC
  • Materiały prasowe BCC
  • Materiały prasowe BCC
  • Materiały prasowe BCC
  • Materiały prasowe BCC
  • Materiały prasowe BCC

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Gratulacje, patrząc na grono laureatów nagrody, tym większy szacunek. A czytając uzasadnienie przyznania "wskazywanie Polakom zasad i wartości przyzwoitości, tolerancji, prawości, odwagi umiaru i dialogu społeczno - obywatelskiego także w życiu publicznym.", aż się chce kapelusza uchylać. Mam tylko nadzieję, że prawdziwa, polska, katolicka szczujnia nie rzuci się Księdzu do gardła. A nawet jeśli, to co z tego.

Ale wyłącznie na tle indywiduów składających się na instytucję biznesową , której się zaprzedał jak przysłowiowemu diabłu. Na tle Rydzyków, Michalików,"Polaków", jaśnieje jako ta gwiazda na oceanie mrocznego nieba, balansując na granicy wywalenia z ich sekty. Jednak patrząc oczami normalnego Polaka, to w dalszym ciągu jest osobą zaprzedaną bezwzględnemu wrogowi Polski i wszystkich Polaków, czyli vatykańskiemu imperium. Jest groźny daltego, że części niezorientowanych zamąci obraz jego pryncypałów, tłumacząc ich z ich zbrodni wobec: Ludzkości, naszej zbiorowej wyobraźni, świadomości historycznej, likwidacji naszych elit, rozbijanie jedności. To pańska religia Panie Boniecki jest źródłem wszelkiego zła, dalej tak samo zanim został Pan znów Laureatem tych którym wydaje się Pan uczciwszy i mniej antypolski niż reszta Pańskich kolesi.

A tak sensownie zaczynał się ten post. Potem wylazła zapiekła zaciekłość. Wyluzuj bracie, jakaś żyłka ci pęknie i co będzie? Trochę szacunku dla innych laureatów tej nagrody.

Gratuluję księdzu Bonieckiemu. Byłam, widziałam i słuchałam. W laudacji,którą warto opublikować(!) Karol Modzelewski przedstawił laureata na tle naszego czasu i charakteryzując je przestrzegał przed wypaczeniem słów Chrystusa w przypowieści o Marii Magdalenie.Mniej więcej brzmiałoby to tak: kto rzuci kamieniem – ten widocznie jest bez grzechu.

Pragnę wyrazić swój osobisty żal spowodowany tym, że Ksiądz Boniecki dał się wkręcić w tę hucpę, której głównym celem już od lat jest autopromocja Prezesa omc doktora Marka i jego złotego interesu.

Szczerze gratuluję księdzu Adamowi Bonieckiemu przyznania przez Business Centre Club Złotej Statuetki. To piękne, gdy osoba o takiej wrażliwości i kulturze osobistej zostaje doceniona Życzę wszystkiego najlepszego Henryka Krasuska z Częstochowy
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]