Reklama

Kronika religijna 8/2008

Kronika religijna 8/2008

19.02.2008
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
Z

Zapowiedź zmartwychwstania

"Przemienienie Jezusa na górze, o którym mówi Ewangelia, jest zapowiedzią Jego Zmartwychwstania - powiedział Benedykt XVI w rozważaniach przed niedzielną modlitwą »Anioł Pański«. - Jezus ukazuje apostołom swą chwałę, aby mieli siłę stawić czoło zgorszeniu krzyża i aby zrozumieli, że trzeba przejść wiele udręk, by dotrzeć do Królestwa Bożego".

Watykan o Kosowie

Stolica Apostolska "wzywa wszystkich, a zwłaszcza przywódców politycznych Serbii i Kosowa, do rozwagi i umiarkowania, prosi też o zdecydowane i czynne zobowiązanie się do unikania skrajnych reakcji i wynikającej stąd przemocy" - czytamy w oświadczeniu watykańskiego biura prasowego, wydanym po ogłoszeniu przez parlament Kosowa niepodległości. Rzecznik Watykanu ks. Federico Lombardi zwrócił uwagę na konieczność...

8439

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]