Reklama

Kronika religijna (8-14 V)

Kronika religijna (8-14 V)

15.05.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Karierowiczostwo duchownych skrytykował Benedykt XVI podczas niedzielnych święceń kapłańskich piętnastu diakonów w Bazylice św. Piotra (7 maja). W homilii Papież z dezaprobatą wskazał na próby "zdobywania pozycji dzięki Kościołowi: posługiwania się, a nie służenia", po czym kontynuował: "Dzień po dniu muszę uczyć się porzucać samego siebie; być do dyspozycji tego, czego On, Pan, w danej chwili potrzebuje ode mnie, chociażby inne rzeczy wydawały mi się piękniejsze i ważniejsze".
  • Także przed południową modlitwą "Regina Caeli" mówił o kapłaństwie. Podkreślił, że Kościół żyje przyjaźnią z Chrystusem "podsycaną przez Słowo i sakramenty - rzeczywistości święte powierzone w sposób szczególny posłudze biskupów, kapłanów i diakonów, konsekrowanych poprzez sakrament święceń". Dlatego, podkreślił Benedykt XVI, "misja kapłana jest nie do zastąpienia".
  • ...
8500

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]