Reklama

Kronika religijna (30 VII-5 VIII)

Kronika religijna (30 VII-5 VIII)

08.08.2007
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • "Stolica Apostolska w pełni popiera działania na rzecz rozbrojenia atomowego" - powiedział Benedykt XVI podczas rozważania przed modlitwą Anioł Pański (29 lipca). Słowa odnosiły się do przypadającej tego dnia 50. rocznicy wejścia w życie statutu Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej. Papież przypomniał, że Stolica Apostolska od początku jest członkiem tej organizacji oraz wezwał do pokojowego wykorzystywania energii jądrowej na rzecz zdrowia i dobrobytu na całym świecie. "Wyścig zbrojeń należy zastąpić wspólnym wysiłkiem w kierunku podjęcia działań, mających na celu rozwój moralny, kulturalny i gospodarczy" - podkreślił. Zaapelował też o uwolnienie koreańskich zakładników w Afganistanie i zapewnił o solidarności z rodzinami tych, którzy zginęli podczas wypadku polskiego autokaru we Francji: "Wspominam pielgrzymów, których wakacyjny szlak został tragicznie przerwany. Dla...
8333

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]