Reklama

Kronika religijna (2-8 X)

Kronika religijna (2-8 X)

09.10.2006
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
  • Modlitwa różańcowa i zaangażowanie na rzecz misji charakteryzują październik w Kościele - stwierdził Benedykt XVI w rozważaniu przed modlitwą "Anioł Pański" (1 października). Podczas ostatniego spotkania z wiernymi w Castel Gandolfo prosił o modlitwę różańcową w intencji pokoju, szczególnie w Iraku. Papież wspominał, jak wielkim apostołem różańca był Jan Paweł II: "Pamiętamy go, klęczącego z koronką w ręku, pogrążonego w kontemplacji Chrystusa". Podkreślił, że różaniec jest modlitwą kontemplacyjną i chrystocentryczną, nieodłączną od medytacji Pisma Świętego. 4 października Benedykt XVI wrócił do Watykanu; w Castel Gandolfo przebywał od 28 lipca.

Środowa audiencja...

7172

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]